• امروز چهارشنبه ، ۹ بهمن ۱۳۹۸
  • ٤ جمادى الثانية ۱٤٤۱
  • Wed 29 Jan 2020
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به رونمایی از طرح سازش تحمیلی آمریکا، گفت امیدوار است این اقدام واشنگتن زنگ بیدارباشی برای مسلمانان باشد. ، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه به طرح سازش تحمیلی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا واکنش نشان داد و ابراز امیدواری کرد که مسلمانان برای مقابله با این طرح متحد شوند. وی در توییتر نوشت: «طرح موسوم به «چشم‌انداز صلح»، به زبان ساده، پروژه رویایی یک بساز و بفروش ورشکسته است. ولی این طرح، کابوسی برای منطقه و جهان است و امید آن که بیدارباشی برای همه مسلمانانی باشد که بر سر گوری گریه می‌کنند که در آن مرده‌ای نیست.» ظریف همچنین هشتگ «بیایید_برای_فلسطین_هم‌پیمان_شویم» را نیز در این توییت درج کرده و ضمنا عنوان طرح آمریکا را نیز به «قدم گذاشتن به سوی فاجعه» تغییر...


چواد ظریف سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه با اعلام آمادگی کامل وزارت امور خارجه برای همکاری و تعامل با دستگاه های ذیربط از ابتدای بروز این بحران تاکید کرد و اظهار داشت : در این زمینه دکتر ظریف در جلسه هیات دولت پیشنهاد برگزاری جلسه وزیران ذیربط با حضور وزرای خارجه، بهداشت و درمان، گردشگری و راه را در هیات دولت مطرح کردند. ، سید عباس موسوی عصر روز سه شنبه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد اقدامات وزارت امور خارجه در خصوص ویروس بیماری کرونا، بر اعلام آمادگی کامل وزارت امور خارجه برای همکاری و تعامل با دستگاه های ذیربط از ابتدای بروز این بحران تاکید کرد و اظهار داشت: در این زمینه دکتر ظریف در جلسه هیات دولت پیشنهاد برگزاری جلسه وزیران ذیربط با حضور وزرای خارجه، بهداشت و درمان، گردشگری و راه را در هیات دولت...


سخنگوی وزارت خارجه، طرح «معامله قرن» را «خیانت قرن» در حق مردم فلسطین و امت اسلامی توصیف کرد. سیدعباس موسوی، طرح صلح پیشنهادی آمریکا موسوم به «معامله قرن» را «خیانت قرن» در حق مردم فلسطین و امت اسلامی توصیف کرد و خواستار مقابله دولت‌ها و ملت‌های آزاده منطقه و جهان با این طرح شد. وی با اشاره به اینکه "سرزمین فلسطین ازآنِ مردم فلسطین است"، گفت: رژیم صهیونیستی رژیمی غاصب و اشغالگر است و تنها راه حل بحران فلسطین برگزاری همه‌پرسی در میان ساکنان اصلی سرزمین فلسطین خواهد بود و اینگونه طرح‌های خباثت‌آمیز محکوم به شکست است. موسوی با بیان اینکه "از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران مساله فلسطین و قدس شریف مساله اول جهان اسلام است"، افزود: جای تاسف است که برخی کشورهای اسلامی با فراموشی این آرمان که آینده و حیثیت مسلمانان و کشورهای اسلامی را نشانه...


سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان وزیر امور خارجه عربستان سعودی تاکید کرد: اینکه وزیر امور خارجه سعودی با قلب تمامی قوانین محرز بین‌المللی یک ترور آشکار را دفاع مشروع می‌خواند، باعث تاسف و انزجار است. سید عباس موسوی با انتقاد شدید از اظهارات اخیر وزیر امور خارجه عربستان در مصاحبه با شبکه سی. ان. ان تاکید کرد: از آن جایی که عربستان خود را در نقش پدر خوانده داعش و گروه‌های تروریستی می‌بیند، می‌پندارد شهادت فرماندهان محور مقاومت به دست رییس جمهوری تروریست آمریکا، منجر به امنیت گروه های تروریستی و دولت های تروریست پرور شده است. سخنگوی وزارت امور خارجه با توصیه به وزیر امور خارجه سعودی برای مراجعه به کتب مرجع حقوق بین الملل در موضوع «دفاع مشروع» و رعایت یافته های حقوقی در معنا و مفهوم اصطلاحات از جمله مقوله دفاع مشروع افزود: اینکه...


روحانی: ترامپ سال 97 گفته بود جمهوری اسلامی 3 ماه دیگر تمام می‌شود رئیس‌جمهور تاکید کرد: انتخابات بر سیاست‌های منطقه‌ای تاثیرگذار است. حتی اگر اشکالی در گوشه و کناری دیده می‌شود و حتی اگر برخی مسیر را اشتباه طی کرده باشند، باید پای صندوق‌ها بیایید. حجت الاسلام حسن روحانی در آیین بهره‌برداری از طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران و افتتاح واحد دوم تصفیه خانه هفتم آب تهران گفت که این تصفیه‌خانه در هر ثانیه پنج مترمکعب آب آشامیدنی سالم را به دو میلیون نفر در جنوب و شرق تهران و ورامین، پاکدشت و پیشوا و روستاهایی کمه در این منطقه هست، می رساند. وی ادامه داد: نکته اول را از این اینجا شروع می‌کنم که این منطقه به گردن مردم ما در انقلاب اسلامی حق بزرگی دارد. در روزهایی که روزهای غربت انقلاب بود، کاری که مردم این منطقه در ۱۵ خرداد ۴۲ انجام دادند،...


دوشنبه ، ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت: ۲:۰۰
بازغی: سال ۹۶ برایم ۳۰ درصد مالیات نوشته‌اند

ا- بازیگر فیلم سینمایی «یک کامیون غروب»، گفت: ۱۷ درصد از دستمزدمان بابت بیمه و مالیات کم می‌شود یعنی تهیه‌کننده می‌گوید که من ۱۷ درصد مالیات و بیمه شما را به تلویزیون پرداخت می‌کنم و در نتیجه شما دارید مالیات را پرداخت می‌کنید.

پژمان بازغی درباره مالیت بازیگران و هنرمندان، اظهار داشت: قبل از اینکه این اتفاق‌ها بیفتد از اداره مالیات برایم یک پیامک آمد که بیایید تکلیف مالیات سال ۹۶ را روشن کنید. رفتم و دیدم که در کمال ناباوری حدود ۳۰% برایم مالیات نوشته‌اند. مالیات را از جایی نوشته‌اند که در تصورات شان بوده است.

وی ادامه داد: ماجرا این بوده که گفته‌اند شما در سال ۹۶ این فیلم‌ها را بازی کرده اید، برای هر فیلم ۳۰۰ میلیون گرفته‌اید و باید ۳۰ درصدش را مالیات بدهید. در حالی که چنین رقم هایی حداقل در حیطه کاری من وجود ندارد. فیلم ها قیمت هایشان ثابت نیست. ممکن است که در یک فیلم چند ماه کار کنید و بابت این چند ماه کار دستمزد بگیرید یا بعضی فیلم‌ها را در حد چند جلسه کار کنید که قطعاً میزان کمتری دستمزد خواهید گرفت.

بازغی عنوان کرد: حرف من این است که اتفاقا مالیات یکی از بخش های درآمدی هر کشوری است. در کشورهای دیگر مانند کشورهای اسکاندیناوی که از طریق مالیات اداره می‌شوند، این مالیات‌ها خدماتی دارند، مثل درمان. اگر قرار است از صنف ما مالیات بگیرند، ما یک سندیکا تشکیل می دهیم که مانند سایر اقشار جامعه ساعت کاری مشخص داشته باشیم مثلاً روزی ۸ ساعت کار کنیم نه روزی ۱۴ ساعت. صندوق بازنشستگی، بیمه از کار افتادگی، بیمه بیکاری داشته باشیم. این که ما را مقابل مردم قرار می‌دهند که دستمزدهای میلیاردی می‌گیرند، من تا به حال ندیده ام و یا حداقل در قراردادهای من وجود نداشته است. من تا به حال در پروژه‌ای که حرف و حدیث داشته باشد، شرکت نکرده‌ام.

این بازیگر عنوان کرد: طبیعتاً ما هم دوست داریم مالیات بدهیم ولی ما سندیکا نداریم. برای این که شفاف‌سازی شود می‌گویم که بسیاری از مشاغل در سینما اولاً خویش فرما بیمه می‌شوند. یعنی خودمان، خودمان را بیمه می کنیم. مثلاً دفترچه بیمه من مهر خورده است که بیمه خویش فرما که شامل حدود ۱۰ درصد برخی از اتفاقات درمانی من و خانواده ام می‌شود. مسئله دوم این است که ما صندوق بازنشستگی هنرمندان نداریم. خانه سینما یک نهاد غیر انتفاعی است. یعنی نمی تواند درآمد داشته باشد و نمی‌تواند صندوقی تشکیل بدهد. از اسمش مشخص است که خانه سینما است. یعنی اصناف مختلف در کنار هم نشسته اند و در نتیجه نمی توانند تصمیم گیری مالی کنند. اگر به مردم می گویید که هنرمندان مالیات نمی‌دهند، این را هم بگویید که صندوق بازنشستگی ندارند، سندیکا ندارند، بیمه درمان ندارند و ... .

این هنرمند در گفتگو با پشت صحنه رادیو تهران اظهار کرد: ما در تلویزیون هم که کار می کنیم، ۱۷ درصد از دستمزدمان بابت بیمه و مالیات کم می‌شود. یعنی تهیه‌کننده می‌گوید که من ۱۷ درصد مالیات و بیمه شما را به تلویزیون پرداخت می کنم و در نتیجه شما دارید مالیات را پرداخت می کنید. اگر من دارم به تلویزیون مالیات می دهم، پس دیگر چرا باید دوباره مالیات پرداخت کنم؟ اگر این از قرارداد من کسر می‌شود و چرا دوباره باید مالیات بدهد؟ من موافق قانون پرداخت مالیات هنرمندان با خدماتش هستم. خیلی از کسانی که خانه نشین شده‌اند و متاسفانه کار نمی کنند، باید از کجا درآمد داشته باشند؟

پژمان بازغی در ادامه این گفتگو در توضیحی درباره متنی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است که از رای دادنش پشیمان نیست، گفت: من به این دلیل از رای دادن پشیمان نیستم چون از هیچ جناح سیاسی حمایت نکردم، چون پول نگرفتم تا تبلیغ کنم، من کسی را ترغیب نکردم که خلاف میلش کاری را انجام دهد. به این دلیل پشیمان نیستم که الان نمی خواهم از مردم حلالیت بطلبم. من در هیچ یک از کارهای تبلیغاتی هیچ جناحی شرکت نکردم. به عنوان یک ایرانی و کسی که برای کشورش کار می‌کند و در آن زندگی می کند یک رای داشتم و رای خودم را انداخته‌ام.

وی درباره اینکه آیا موافق یا مخالف اظهار نظر سیاسی سلبریتی ها است، بیان کرد: من مخالفت یا موافقت کسی را تایید نمیکنم، چون آدم سیاسی نیستم. من به عنوان یک ایرانی که در کشورش زندگی می کند و رای می دهد، رای می دهم.

بازغی در پاسخ به پرسش یکی از مخاطبان برنامه که پرسیده بود آیا شما هم از کودک شو خداحافظی می‌کنید گفت: خیر. اگر برای کودک شو فصل بعدی هم وجود داشته باشد باز هم در خدمت شما هستم. من نمی‌دانم دلیل شخصی هنرمندان برای جدایی‌شان چه بوده است. ما هم جزئی از مردم هستیم. حالا من شغلم این است که فیلم بازی می‌کنم، یکی شغلش طبابت است. ممکن است در کارهای دیگر هم اشتباه وجود داشته باشد ولی کسی به آنها نمی پردازد مانند داستان پرونده مرحوم عباس کیارستمی و پزشکان که حل نشد و کسی هم به آن نپرداخته، چون کسی پزشکی که ایشان را عمل کرده بود نمی‌شناخت و کسی او را در تلویزیون هم ندیده بود. اما حالا ما را می‌شناسند و فکر می‌کنند هر طور که دلشان می خواهد، رفتار کنند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - بازغی - مالیات = ۹۷ 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP