• امروز چهارشنبه ، ۹ بهمن ۱۳۹۸
  • ٤ جمادى الثانية ۱٤٤۱
  • Wed 29 Jan 2020
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به رونمایی از طرح سازش تحمیلی آمریکا، گفت امیدوار است این اقدام واشنگتن زنگ بیدارباشی برای مسلمانان باشد. ، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه به طرح سازش تحمیلی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا واکنش نشان داد و ابراز امیدواری کرد که مسلمانان برای مقابله با این طرح متحد شوند. وی در توییتر نوشت: «طرح موسوم به «چشم‌انداز صلح»، به زبان ساده، پروژه رویایی یک بساز و بفروش ورشکسته است. ولی این طرح، کابوسی برای منطقه و جهان است و امید آن که بیدارباشی برای همه مسلمانانی باشد که بر سر گوری گریه می‌کنند که در آن مرده‌ای نیست.» ظریف همچنین هشتگ «بیایید_برای_فلسطین_هم‌پیمان_شویم» را نیز در این توییت درج کرده و ضمنا عنوان طرح آمریکا را نیز به «قدم گذاشتن به سوی فاجعه» تغییر...


چواد ظریف سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه با اعلام آمادگی کامل وزارت امور خارجه برای همکاری و تعامل با دستگاه های ذیربط از ابتدای بروز این بحران تاکید کرد و اظهار داشت : در این زمینه دکتر ظریف در جلسه هیات دولت پیشنهاد برگزاری جلسه وزیران ذیربط با حضور وزرای خارجه، بهداشت و درمان، گردشگری و راه را در هیات دولت مطرح کردند. ، سید عباس موسوی عصر روز سه شنبه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد اقدامات وزارت امور خارجه در خصوص ویروس بیماری کرونا، بر اعلام آمادگی کامل وزارت امور خارجه برای همکاری و تعامل با دستگاه های ذیربط از ابتدای بروز این بحران تاکید کرد و اظهار داشت: در این زمینه دکتر ظریف در جلسه هیات دولت پیشنهاد برگزاری جلسه وزیران ذیربط با حضور وزرای خارجه، بهداشت و درمان، گردشگری و راه را در هیات دولت...


سخنگوی وزارت خارجه، طرح «معامله قرن» را «خیانت قرن» در حق مردم فلسطین و امت اسلامی توصیف کرد. سیدعباس موسوی، طرح صلح پیشنهادی آمریکا موسوم به «معامله قرن» را «خیانت قرن» در حق مردم فلسطین و امت اسلامی توصیف کرد و خواستار مقابله دولت‌ها و ملت‌های آزاده منطقه و جهان با این طرح شد. وی با اشاره به اینکه "سرزمین فلسطین ازآنِ مردم فلسطین است"، گفت: رژیم صهیونیستی رژیمی غاصب و اشغالگر است و تنها راه حل بحران فلسطین برگزاری همه‌پرسی در میان ساکنان اصلی سرزمین فلسطین خواهد بود و اینگونه طرح‌های خباثت‌آمیز محکوم به شکست است. موسوی با بیان اینکه "از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران مساله فلسطین و قدس شریف مساله اول جهان اسلام است"، افزود: جای تاسف است که برخی کشورهای اسلامی با فراموشی این آرمان که آینده و حیثیت مسلمانان و کشورهای اسلامی را نشانه...


سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان وزیر امور خارجه عربستان سعودی تاکید کرد: اینکه وزیر امور خارجه سعودی با قلب تمامی قوانین محرز بین‌المللی یک ترور آشکار را دفاع مشروع می‌خواند، باعث تاسف و انزجار است. سید عباس موسوی با انتقاد شدید از اظهارات اخیر وزیر امور خارجه عربستان در مصاحبه با شبکه سی. ان. ان تاکید کرد: از آن جایی که عربستان خود را در نقش پدر خوانده داعش و گروه‌های تروریستی می‌بیند، می‌پندارد شهادت فرماندهان محور مقاومت به دست رییس جمهوری تروریست آمریکا، منجر به امنیت گروه های تروریستی و دولت های تروریست پرور شده است. سخنگوی وزارت امور خارجه با توصیه به وزیر امور خارجه سعودی برای مراجعه به کتب مرجع حقوق بین الملل در موضوع «دفاع مشروع» و رعایت یافته های حقوقی در معنا و مفهوم اصطلاحات از جمله مقوله دفاع مشروع افزود: اینکه...


روحانی: ترامپ سال 97 گفته بود جمهوری اسلامی 3 ماه دیگر تمام می‌شود رئیس‌جمهور تاکید کرد: انتخابات بر سیاست‌های منطقه‌ای تاثیرگذار است. حتی اگر اشکالی در گوشه و کناری دیده می‌شود و حتی اگر برخی مسیر را اشتباه طی کرده باشند، باید پای صندوق‌ها بیایید. حجت الاسلام حسن روحانی در آیین بهره‌برداری از طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران و افتتاح واحد دوم تصفیه خانه هفتم آب تهران گفت که این تصفیه‌خانه در هر ثانیه پنج مترمکعب آب آشامیدنی سالم را به دو میلیون نفر در جنوب و شرق تهران و ورامین، پاکدشت و پیشوا و روستاهایی کمه در این منطقه هست، می رساند. وی ادامه داد: نکته اول را از این اینجا شروع می‌کنم که این منطقه به گردن مردم ما در انقلاب اسلامی حق بزرگی دارد. در روزهایی که روزهای غربت انقلاب بود، کاری که مردم این منطقه در ۱۵ خرداد ۴۲ انجام دادند،...


شنبه ، ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت: ۲۲:۱۶
واکنش دُری‌نجف‌آبادی به‌حوادث‌همزمان ایران‌و‌عراق‌و‌لبنان

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه همزمانی حوادث ایران و عراق و لبنان را نباید ساده ببینیم، گفت: هزاران توطئه پشت این مسائل است.

قربانعلی دُری نجف آبادی در آیین تکریم خادمان اربعین حسینی در استان کرمانشاه که عصر امروز (۲۳ آذرماه) با حضور نماینده، ولی فقیه در استان، استاندار و مسئولین دستگاه‌های خدمات رسان در اربعین برگزار شد، از پیاده روی اربعین به عنوان بزرگترین راهپیمایی جهان یاد کرد وافزود: ۲۰ میلیون زائر اربعین در مدت دو ماه این راهپیمایی باشکوه را رقم می‌زنند و ازاین طریق عظمت جهان اسلام را به دنیا نشان می‌دهند.

وی با بیان اینکه همه ارکان نظام و همه مسئولین در ایام اربعین پای کار بودند، با تقدیر از همه خدمات رسانان اربعین کشور گفت: هر خدمتی در اربعین خدمت به مجد وعظمت اسلام و مسلمین است و این خدمات رسانی برای همه ما سعادتی بزرگ محسوب می‌شود.

دُری نجف آبادی همچنین با اشاره به میزبانی شایسته مردم عراق از زوار اربعین، گفت: خوشبختانه رابطه صمیمی میان دو ملت ایران و عراق برقرار است و همه باید تلاش کنیم این رابطه تحت هیچ شرایطی آسیب نبیند.

دست‌هایی در پی تیره کردن روابط دو کشور ایران و عراق است/ همزمانی حوادث عراق و لبنان و ایران را ساده نبینیم

به گزارش ایسنا، وی به تحرکات دشمنان و تلاش‌های آن‌ها برای تیره کردن روابط دو کشور اشاره کرد و یادآور شد: حوادث اخیر در کشور به دنبال سهمیه بندی بنزین و نیز همزمانی با حوادث عراق و لبنان به این سادگی نیست و هزاران توطئه و خیانت پشت آن خوابیده و همانطور که دشمنان این مرز و بوم خودشان اعتراف کردند دو تا سه سال برای این حوادث نقشه کشیده و توطئه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در این حوادث بعضا شاهد کشته سازی بودیم که خیانتی بس عظیم در حق ملت هاست، گفت: دشمن در تلاش است تا اتحاد کشور‌های دوست و همسایه ایران و عراق را به هم بریزد.

دُری نجف آبادی تاکید کرد: با توجه به اوضاع فعلی نباید به دشمنان اجازه سوءاستفاده از این شرایط را بدهیم و دولت و مجلس در این زمینه باید هوشیار باشند و برای روابط حسنه دو کشور تلاش کنند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه از مرز خسروی به عنوان قدیمی‌ترین مرز رسمی دو کشور ایران وعراق یاد کرد وافزود: این مرز قدمت طولانی دارد و در تاریخ هزار و چند صدساله این مرز رابطه ایران و کشور‌های اسلامی بوده است.

وی افزود: درحال حاضر مرز خسروی کوتاهترین مرز زمینی ایران برای سفر به عتبات عالیات است و این مسئله ظرفیتی مطلوب برای بهره گیری هرچه بیشتر از این مرز در ایام اربعین محسوب می‌شود.

دُری نجف آبادی با اشاره به میزبانی شایسته مرز خسروی در اربعین امسال، گفت: امیدواریم این مرز با رسیدگی بیشتر مسئولین در سال‌های آتی میزبانی خود از زوار اربعین را به نحو شایسته تری انجام دهد.

این عضو مجلس خبرگان رهبری بر تقویت زیرساخت‌های مرز خسروی تاکید کرد و افزود: باید با آینده نگری ۱۰۰ ساله در بحث توسعه زیرساخت‌های این مرز اقدام شود.

وی تاکید کرد: پیاده روی باشکوه اربعین همانطور که بعد از هزار و چندسال و با انجام توطئه‌های بسیار همچنان ادامه یافته، از این پس نیز ادامه می‌یابد و هیچ کس نمی‌تواند مانع این حرکت عظیم شود و درهمین راستا باید زیرساخت‌های لازم برای تردد زوار با آینده نگری ۱۰۰ ساله در مرز خسروی انجام شود.

دُری نجف آبادی در ادامه با بیان اینکه از هم اکنون باید برای اربعین سال آینده آماده شد، گفت: برای اینکه بتوانیم میزبانی شایسته‌ای از زوار داشته باشیم باید از هم اکنون نقاط ضعف و قوت میزبانی امسال احصا شده و برای رفع نقاط ضعف اقدام شود تا بتوانیم سال آینده مراسم اربعین را با شکوه بیشتری برگزار کنیم.

وی یادآور شد: همچنین باید دقت داشت تا همانطور که مردم عراق میزبان شایسته زوار امام حسین (ع) هستند، ما نیز باید میزبان شایسته زوار امام رضا (ع) باشیم و باید برای زوار عراقی امکانات مناسبی فراهم کنیم.
کلمات کلیدی: چندثانیه - واکنش - دری نجف آبادی ۰ ایران عراق 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP