• امروز دوشنبه ، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
  • ٤ صفر ۱٤٤٢
  • Mon 21 Sep 2020
مقام معظم رهبری با اشاره به ماجرای پذیرش قطعنامه ۵۹۸ از سوی امام خمینی (ره) فرمودند: اگر پذیرش قطعنامه مدبرانه نبود، اگر عاقلانه نبود امام خمینی (ره) انجام نمی‌داد. ، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در بخشی از بیاناتشان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس فرمودند: دفاع مقدس یکی از عقلانی ترین حوادث ملت ایران بود. بعضیها با استناد به یک خطای یک جمعی، مجموعه دفاع مقدس را متهم میکنند به بی تدبیری. مطلقا این طوری نیست. دفاع مقدس از اول کار، نشان دهنده عقلانیت در این عرصه بود. آن روز ارتش یک سازمان سنتی جاافتاده موجود در کشور بود و سپاه یک عنصر جوان تازه به میدان آمده انقلابی؛ اینها باید با هم کار کنند و این آسان نبود. خیلی کار بزرگی بود از این عاقلانه تر و مدبرانه تر چه کاری میشود پیدا کرد. بعد انتخاب تاکتیکهای ابتکاری و شجاعانه که این تاکتیک...


عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و تمرکز زدایی از تهران آخرین تصمیمات در زمینه انتقال پایتخت سیاسی-اداری کشور را تشریح کرد. ، ابوالفضل ابوترابی در خصوص اولویت‌های شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و تمرکز زدایی از تهران، اظهار داشت: همکاری خوبی با مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری داشته‌ایم و فرایندهای خوبی طی شده است. عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و تمرکز زدایی از تهران با بیان اینکه جانمایی و همه موارد در زمینه انتقال پایتخت مشخص شده است، بیان کرد: قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) نیز نامه‌ای را رسماً به رئیس جمهور ارسال کرده و بدون اینکه پولی از دولت بخواهد عنوان کرده که ساماندهی تهران را انجام می‌دهد و انتقال پایتخت سیاسی و اداری را نیز به سرانجام می‌رساند. وی افزود: قرارگاه...


سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متأسفانه در شرایطی که در بعضی از استان‌ها وارد موج سوم کرونا می‌شویم رعایت بهداشت و استفاده از ماسک کاهش داشته و این موضوع بسیار خطرناک است. سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه گفت: حدود ۷ ماه است که درگیر بیماری کرونا هستیم و هم پای سایر کشور‌ها با این بیماری مقابله می‌کنیم، تا به امروز این بیماری ۹۶۵ هزار نفر از جمعیت جهان را به قربانی گرفته که ۲.۵ درصد قربانیان مربوط به ایران است. خط قرمز ما رعایت پروتکل‌های بهداشتی است، متأسفانه در شرایطی که در بعضی از استان‌ها وارد موج سوم کرونا می‌شویم رعایت بهداشت و استفاده از ماسک کاهش داشته و این موضوع بسیار خطرناک است. وی در پاسخ به سوال تابناک در خصوص میزان رعایت پروتکل ها گفت: نکته ای که آمارها و تحلیل ها نشان می دهد این است که هرجا...


کرونا را دست‌کم نگیرید. اینکه روزی ۱۵۰ هم‌وطن از دست بروند، این چیز کوچکی است؟ بعضی‌ها ارزیابی مناسبی ندارند از این قضیه. فرض کنید هر دو روز یک‌بار یک هواپیمای سیصد نفره سقوط کند و همه بمیرند! این چیز کمی است؟ ما هر روزی ۱۵۰ نفر، ۱۴۰ نفر، ۱۷۰ نفر متوفی داشته باشیم، این چیز کمی است؟ علاج هم دست خودمان است... بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این مراسم به شرح زیر است: * ما کِی می‌توانیم اهمیت و عظمت رزمندگان را درست تشخیص بدهیم؟ آن وقتی عظمت کار معلوم می‌شود که عظمت عرصه و میدان را بتوانیم تشخیص بدهیم؛ عظمت میدان یعنی تعریف دفاع مقدس. من در چند جمله‌ی کوتاه، چرایی و چگونگی دفاع مقدس را امروز شرح می‌دهم. البته این‌ها مطالبی است که بار‌ها گفتیم و گفتند لکن باید تکرار کنیم. باید آنچه را که حقیقت است گفت؛ تحریف، امر جدی و خطر بزرگی است و دست...


خسرو کفیلی - ستاد مبارزه با کرونا مجوز را صادر کند اردوهای آمادگی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان ایران را از ماه آینده دایر می کنیم . حسین رضازاده سرپرست انجمن پارا وزنه برداری فدراسیون جانبازان و معلولان با بیان این مطلب گفت : کادر فنی تیم ملی پاراوزنه برداری ایران برنامه های خود را تدوین و پس از تایید در اختیار فدراسیون جانبازان و معلولان قرار داده است ، طبق این برنامه در صورت صدورمجوز از سوی ستاد مبارزه با کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی اردوهای آمادگی تیم ملی برای شرکت در بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از ماه آینده کلید خواهد خورد. او درباره شش ملی پوش جانباز و معلول ایران که سهمیه حضور در بازی های پارالیمپیک توکیو را دریافت کرده اند ، اظهارداشت : میرزایی و رستمی در سالن وزنه برداری فدراسیون همه روزه تمریناتشان را انجام...


چهارشنبه ، ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰:۴۵
چند سوال در باب تعاملات سازمان تنظیم صوت و تصویر فراگیر و چهار سامانه مجازی خاص


نمایش خانگی: شنبه ۷ دیماه ۱۳۹۸ سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر خبری در سایت خود منتشر کرد. متن خبر از قرار زیر است:

« به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر، پس از چند جلسه با حضور مدیران سرویس‌های پخش اینترنتی فیلیمو، آپارات، نماوا و سرویس ویدیوی کافه‌بازار با سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر توافق شد که مذاکرات برای ایجاد تفاهم و با هدف تحقق تنظیم گری منصفانه فی مابین سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر و چهار شرکت به انجام رسد.

بر این اساس در جلسات دوجانبه و چند جانبه با سرویس‌های مذکور ضمن تاکید بر مقررات مبتنی بر منفعت عمومی مانند کدهای اخلاقی کودکان، رده بندی سنی، صیانت از داده و حفظ حریم خصوصی کاربر، منع تبلیغات گمراه کننده و …، چارچوب کاری سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر نیز برای آنها تشریح شد.

با بررسی‌های انجام شده در هفته‌‌های اخیر، این سرویس‌ها بیشتر الزامات طرح شده در مقررات سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر را از قبل مورد توجه قرار داده و بنا شد مذاکرات برای رسیدن به تفاهم نهایی، صدور مجوز برای رسانه‌های مذکور و استفاده از امکانات و حمایت‌های سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر ادامه یابد »

در این متن به موضوعاتی اشاره شده است که بسیار جای تامل دارد
1. در پاراگراف اول این متن اشاره شده است در جلساتی توافق شد با هدف ایجاد تنظیم گری منصفانه تفاهماتی صورت بگیرد! اما سوال اینکه: مگر سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر بر اساس نامش مقررات و آیین نامه هایی ندارد و مگر مجوزهایی که تاکنون صادر شده است بر اساس همان مقررات نبوده است که در جلسات محرمانه با هدایت فردی خاص در سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر، باید تفاهم و توافقات جدیدی بوجود آید؟! کلمه «تنظیم گری منصفانه» دقیقا تعریفش چیست؟! مگر قوانین و مقرراتی که قبلا سرویس های دیگر بر مبنای آن مجوز اخذ نموده اند منصفانه نبوده است؟!

2. اپ استور ذکر شده در این خبر بر اساس توافق انحصاری با وی او هد ذکر شده شروع به عرضه فیلم و سریال نموده است. براساس کدام قوانین و مقررات اپ‌استور می‌تواند سرویس ویدیویی راه‌اندازی نماید. مگر قرار نیست سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر همین موضوعات را تنظیم نماید؟! آیا این بدعت باعث نخواهد شد از این پس هر سرویس یا سایت پرمخاطبی بخواهد فیلم و سریال و یا هر چیز دیگری را عرضه نماید؟! آیا بسیاری از بدافزارها بر روی همین اپ استور بسیاری از تلفن‌های همراه عموم مردم را آلوده نکرد و مبالغ بسیاری از مردم بدون اطلاع کسر نشد؟ آیا اپ‌استورهای دیگر که به احترام قوانین کشور و صدا و سیما عرضه فیلم و سریال نکرده‌اند هم‌اکنون خسارت نخواهند دید؟! آیا رسالت سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر این است که فضای رقابت ناعادلانه را در کشور نهادینه نماید؟! تکلیف سرمایه گزاری های خصوصی و دولتی از بیت المال و شرکت های IPTV که سال ها برای جذب کاربر هزینه کرده‌اند چه می‌شود؟!

3. از ابتدای شکل گیری سرویس اشتراک ویدیوی مذکور در متن خبر، بعضا این سرویس مقررات و قوانین را زیر پا گذاشته و با استفاده از حمایت‌های خاص توانسته است تعداد زیادی کاربر جذب نماید. پخش زنده فوتبال جام جهانی از روی شبکه سلطنت طلب ایرانیان کانادا itctv.ca توسط این سرویس با چه مجوزی انجام شد؟! ارتباط این سایت سلطنت طلب با سرویس مذکور چه بوده است که لینک اختصاصی خود را ۲ ماه در اختیار آن گذاشته بود؟(بد نیست هم اکنون به این سایت سلطنت طلب سری بزنید و ببینید چه اخباری را منتشر کرده است). پخش زنده انحصاری شبکه‌های ماهواره‌ای جشنواره‌ها و رویدادها توسط این سرویس اشتراک ویدیو با چه مجوزی انجام شد؟! تکلیف سرویس‌های دیگری که در ایران فعالیت می‌نمایند و به احترام قوانین کشور و صدا و سیما دست به این گونه قعالیت‌ها نزدند چیست؟! زیان مالی سرویس‌ها بخاطر رقابت ناعادلانه را چه کسی جبران می‌کند؟ هم اکنون بسیاری از فیلم‌های سینمایی ایرانی و خارجی که سرویس‌های مختلف ویدیویی در کشور عرضه می‌نمایند در این سرویس اشتراک ویدیو رایگان قابل مشاهده است! آیا قرار است با اعطای مجوز به این سرویس چشمتان را بر روی اقدامات غیرقانونی این سرویس ببندید؟ ارتباط بین مسدود شدن ۵۰ سایت دانلود فیلم با این مذاکرات چیست؟ آیا این مجوزها به ازای دادن اطلاعات کاربران به سازمان اعطا می شود؟

4. بر اساس کدام بررسی‌ها در هفته‌های اخیر سرویس‌های ذکر شده در متن خبر ساترا بیشترین الزامات سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر را رعایت نموده‌اند؟!‌ سرویس‌های مذکور شکایت های بسیاری از سوی سازمان صدا و سیما بخاطر پخش زنده و عدم رعایت قوانین و مقررات کشور در انتشار و عرضه محتوا داشته است. هر روزه بسیاری محتوای مجرمانه مرتبط یا سازمان مجاهدین؛ محتوای غیر اخلاقی و غیر قانونی بر روی سرویس اشتراک ویدیو مذکور منتشر می‌شود. روزانه کلی محتوای خشونت بار که موجب تغییر سبک زندگی کودکان شده است بر روی این سرویس منتشر می‌شود. یکی از آنها ویدیوی کودک آزاری بود که مورد انزجار عموم جامعه قرار گرفت. پس در کدام جلسات و مذاکرات با چهار شرکت به این نتیجه رسیده‌اید که این چهار سرویس بیشترین الزامات را در طی هفته‌های اخیر رعایت کرده‌اند؟! آیا از اعطای مجوز سرویس تیک که تنها مجوزی بود که با امضای همان فرد خاص در سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر صادر شده بود نیز بی‌خبرید؟! آیا صدای تهیه کنندگان و سینمای ایران را نمی‌شنوید که کنسرسیوم شکل گرفته بین دو سرویس وی او دی هستی آنها را ساقط کرده است؟! آیا نمی بینید بازار محتوای سینما و سریال در ایران در انحصار این دو سرویس درآمده است؟! آیا مهم نیست سرمایه هایی که در این سرویس ها هزینه می شود از کجا تامین شده است؟ آیا نمی بینید یا نمی شنوید که تهیه کنندگان همواره هشدار می دهند اقدامات این دو سرویس صنعت سینمای ایران را به خطر انداخته اند و هزینه تولید را بالا برده است؟!
سریالهای تازه‌ای که این سرویس ها تولید یا عرضه کرده اند بر اساس کارشناسی های صورت گرفته مبتنی بر پنج ضلعی خشونت، خیانت، مافیا، چندضلعی های عاشقانه و شوگر ددی و مامی ساخته شده است. بالاترین شاخصه های این مفاهیم در این سریال ها ارزیابی شده است که موجب انتقاد کارشناسان اجتماعی و مذهبی شده است. بر اساس کدام استدلال سرویس های مذکور بیشترین الزامات را در هفته‌های اخیر رعایت کرده‌اند؟
رئیس محترم سازمان صدا و سیما آیا وظیفه سازمان تنظیم مقررات و صوت و تصویر فراگیر، تنظیم گریست یا تسهیل گری برای شرکتهایی خاث در راستای نشر رفتار غیرقانونی و انحصار بیشتر؟ آیا نتیجه عمل به قوانین کشور و سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر صدا و سیما ضرر و زیان سرویس های دیگر و سود آوری و حمایت از چهار سرویس مذکور است؟ آیا اعطای مجوز به این چهار سرویس توسط سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر موجب نا امیدی تلاش گران این صنعت که همواره پایبند به قوانین بوده‌اند نخواهد شد؟

5. آیا در طی نزدیک به دوسالی که سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر تشکیل شده است درخواست های بیشماری برای پخش زنده شبکه های خطی و غیر خطی و ایونت ها برای سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر ارسال نشده است؟ آیا سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر قوانین و مقرراتی برای این حوزه داشته است؟ اگر داشته است پس با چه مجوزی این سرویس اشتراک ویدیو مبادرت به پخش زنده می‌نموده است؟! و اکنون چه مذاکراتی شده است که مجوز پخش زنده دارد؟! اگر ضوابط و مقرراتی برای پخش زنده تدوین شده است چرا نباید همه سرویس ها از آن بهره ببرند و چرا باید در خفی و مخفیانه در جلساتی خاص به سرویس‌های خاص اعطا شود؟

شفافیت و بی‌طرفی یکی از شاخصه‌های مهم سازمان‌ها و نهادهای تنظیم گر در دنیاست.

امید است پاسخ سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر و صدا و سیما به این سوالات برای سرویس‌هایی که به قوانین کشور و صدا و سیما احترام گذاشته‌اند و این قوانین را اجرا کردند قانع کننده باشد.
کلمات کلیدی: چندثانیه ۰ معاملات - سازمان - تنظیم - صوت و تصویر 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP