• امروز سه‌شنبه ، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
  • ٢٤ جمادى الثانية ۱٤٤۱
  • Tue 18 Feb 2020
وزیر بهداشت، گفت: تا کنون هیچ موردی از آلودگی کرونا ویروس در کشور نداشته ایم. ، سعید نمکی، به همراه نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، معاون بهداشت وزارت بهداشت، رئیس سازمان اورژانس کشور، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با حضور در محل قرنطینه دانشجویان بازگشته از «ووهان» به ایران، از تلاش‌های پزشکان، نیروهای بهداشتی و اورژانس کشور در رسیدگی به این دانشجویان تقدیر کرد. وی در نشستی که در محل قرنطینه این دانشجویان برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه مجموعه وزارت بهداشت در کنار سایر بخش‌ها از جمله وزارت امور خارجه توانست با مراقبت‌های بهداشتی بسیار خوب، از این دانشجویان پذیرایی کند و نیروهای بهداشتی، درمانی و اورژانس در این حرکت، ایثارگرانه و جهادی کار کردند که از تلاش همه آنها تقدیر می‌کنم. نمکی...


نرخ دلار در روزهای اخیر با جوسازی سفته بازان، به دلیل نزدیک شدن به نشست FATF و نگرانی از قرار گرفتن نام ایران درلیست سیاه این نهاد مالی، رو به افزایش گذاشته است. قرار است نشست اصلی FATF در روزهای پایانی بهمن امسال برگزار شود که در آن به موضوع تصویب نشدن لوایح FATF پرداخته می‌شود. این گونه شایعه شده که ایران به دلیل تصویب نکردن همه لوایح FATF در لیست سیاه این نهاد قرار می‌گیرد، اما برخی دیگر معتقد هستند که بعید است این اتفاق در نشست پیش روی FATF رخ دهد. وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این باره می‌گوید: نمایندگان ایران در اجلاس مقدماتی شرکت کرده و نظرات خود را مطرح کردند. بر این اساس، نرخ خرید هر دلار امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان و فروش ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان بود. قیمت خرید هر یورو نیز ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان...


خسرو کفیلی - تیم های ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان ایران در حالی راهی تاشکند – ازبکستان محل برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا شدند که هنوز نتایج آزمایش دوپینگ آنان در اختیار فدراسیون وزنه برداری قرار نگرفته است. دست اندرکاران فدراسیون وزنه برداری پیش از این اعلام کرده بودند که تا زمانی که نتایج آزمایش دوپینگ ماه گذشته وزنه برداران نوجوان و جوان که در اردوی کامیاران از آنان گرفته شده بود و به آزمایشگاه کلن آلمان ارسال شده است در اختیار آنان قرار نگیرد از اعزام تیم های ملی وزنه برداری پایه کشورمان به این مسابقات خودداری خواهند کرد. با اینکه آزمایشگاه کلن به گفته برخی از دست اندرکاران فدراسیون وزنه برداری به علت تحریم های صورت گرفته علیه کشورمان ،تاکنون نتایج آزمایش دوپینگ وزنه برداران نوجوان و جوان کشورمان را اعلام نکرده است به یک باره...


یکی از نمایندگان مجلس سوریه، سفر رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به این کشور را حاوی پیامی قوی در برابر اشغالگری ترکیه قلمداد کرد. العهد نوشت: علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران دیروز وارد دمشق شد. زمان این سفر با توجه به پیروزی‌های ارتش سوریه در اطراف ادلب و حلب با دقت انتخاب شده است. منابع مطلع، پیش از ورود لاریجانی به دمشق گفته بودند که این سفر برای اعلام پشتیبانی تهران از مواضع دمشق در جنگ با تروریسم و حمایت از عملیات ارتش سوریه در ریشه کنی تروریسم در ادلب و تأکید بر پشتیبانی از حاکمیت و استقلال سوریه و یکپارچگی ارضی این کشور صورت گرفته است. لاریجانی در کنفرانس خبری مشترک با حموده الصباغ، همتای سوری خود گفت: بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در دیدار با وی درباره همین موضوعات گفتگو کرد. بشیر الشربجی، عضو مجلس سوریه و عضو گروه دوستی ایران و سوریه...


، این رسانه گزارش کرد که از هیأت فرانسوی در مونیخ کسب اطلاع کرده است و نوشت، کریس مورفی سناتور دموکرات ایالت کنتیکت آمریکا در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ دیداری محرمانه با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران داشته است. این پایگاه آمریکایی در ادامه گفته دفتر سناتور مورفی از پاسخ به سوالی در این زمینه در این زمان خودداری کرده است. سناتور مورفی عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا است. پایگاه خبری فدرالیست که به محافظه کاران نزدیک است گفته است که سناتور مورفی این اقدامات را در راستای تضعیف دولت دونالد ترامپ انجام داد است. یک مقام وزارت خارجه آمریکا، اما گفته است که وزارت خارجه آمریکا هیچ اطلاعی از دو طرف درباره اینکه مورفی دیداری با مقامات ایرانی داشته است ندارد. سناتور مورفی پیش از تماس‌های «جان کری» وزیر خارجه پیشین آمریکا با ظریف که به...


چهارشنبه ، ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰:۴۵
چند سوال در باب تعاملات سازمان تنظیم صوت و تصویر فراگیر و چهار سامانه مجازی خاص


نمایش خانگی: شنبه ۷ دیماه ۱۳۹۸ سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر خبری در سایت خود منتشر کرد. متن خبر از قرار زیر است:

« به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر، پس از چند جلسه با حضور مدیران سرویس‌های پخش اینترنتی فیلیمو، آپارات، نماوا و سرویس ویدیوی کافه‌بازار با سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر توافق شد که مذاکرات برای ایجاد تفاهم و با هدف تحقق تنظیم گری منصفانه فی مابین سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر و چهار شرکت به انجام رسد.

بر این اساس در جلسات دوجانبه و چند جانبه با سرویس‌های مذکور ضمن تاکید بر مقررات مبتنی بر منفعت عمومی مانند کدهای اخلاقی کودکان، رده بندی سنی، صیانت از داده و حفظ حریم خصوصی کاربر، منع تبلیغات گمراه کننده و …، چارچوب کاری سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر نیز برای آنها تشریح شد.

با بررسی‌های انجام شده در هفته‌‌های اخیر، این سرویس‌ها بیشتر الزامات طرح شده در مقررات سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر را از قبل مورد توجه قرار داده و بنا شد مذاکرات برای رسیدن به تفاهم نهایی، صدور مجوز برای رسانه‌های مذکور و استفاده از امکانات و حمایت‌های سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر ادامه یابد »

در این متن به موضوعاتی اشاره شده است که بسیار جای تامل دارد
1. در پاراگراف اول این متن اشاره شده است در جلساتی توافق شد با هدف ایجاد تنظیم گری منصفانه تفاهماتی صورت بگیرد! اما سوال اینکه: مگر سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر بر اساس نامش مقررات و آیین نامه هایی ندارد و مگر مجوزهایی که تاکنون صادر شده است بر اساس همان مقررات نبوده است که در جلسات محرمانه با هدایت فردی خاص در سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر، باید تفاهم و توافقات جدیدی بوجود آید؟! کلمه «تنظیم گری منصفانه» دقیقا تعریفش چیست؟! مگر قوانین و مقرراتی که قبلا سرویس های دیگر بر مبنای آن مجوز اخذ نموده اند منصفانه نبوده است؟!

2. اپ استور ذکر شده در این خبر بر اساس توافق انحصاری با وی او هد ذکر شده شروع به عرضه فیلم و سریال نموده است. براساس کدام قوانین و مقررات اپ‌استور می‌تواند سرویس ویدیویی راه‌اندازی نماید. مگر قرار نیست سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر همین موضوعات را تنظیم نماید؟! آیا این بدعت باعث نخواهد شد از این پس هر سرویس یا سایت پرمخاطبی بخواهد فیلم و سریال و یا هر چیز دیگری را عرضه نماید؟! آیا بسیاری از بدافزارها بر روی همین اپ استور بسیاری از تلفن‌های همراه عموم مردم را آلوده نکرد و مبالغ بسیاری از مردم بدون اطلاع کسر نشد؟ آیا اپ‌استورهای دیگر که به احترام قوانین کشور و صدا و سیما عرضه فیلم و سریال نکرده‌اند هم‌اکنون خسارت نخواهند دید؟! آیا رسالت سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر این است که فضای رقابت ناعادلانه را در کشور نهادینه نماید؟! تکلیف سرمایه گزاری های خصوصی و دولتی از بیت المال و شرکت های IPTV که سال ها برای جذب کاربر هزینه کرده‌اند چه می‌شود؟!

3. از ابتدای شکل گیری سرویس اشتراک ویدیوی مذکور در متن خبر، بعضا این سرویس مقررات و قوانین را زیر پا گذاشته و با استفاده از حمایت‌های خاص توانسته است تعداد زیادی کاربر جذب نماید. پخش زنده فوتبال جام جهانی از روی شبکه سلطنت طلب ایرانیان کانادا itctv.ca توسط این سرویس با چه مجوزی انجام شد؟! ارتباط این سایت سلطنت طلب با سرویس مذکور چه بوده است که لینک اختصاصی خود را ۲ ماه در اختیار آن گذاشته بود؟(بد نیست هم اکنون به این سایت سلطنت طلب سری بزنید و ببینید چه اخباری را منتشر کرده است). پخش زنده انحصاری شبکه‌های ماهواره‌ای جشنواره‌ها و رویدادها توسط این سرویس اشتراک ویدیو با چه مجوزی انجام شد؟! تکلیف سرویس‌های دیگری که در ایران فعالیت می‌نمایند و به احترام قوانین کشور و صدا و سیما دست به این گونه قعالیت‌ها نزدند چیست؟! زیان مالی سرویس‌ها بخاطر رقابت ناعادلانه را چه کسی جبران می‌کند؟ هم اکنون بسیاری از فیلم‌های سینمایی ایرانی و خارجی که سرویس‌های مختلف ویدیویی در کشور عرضه می‌نمایند در این سرویس اشتراک ویدیو رایگان قابل مشاهده است! آیا قرار است با اعطای مجوز به این سرویس چشمتان را بر روی اقدامات غیرقانونی این سرویس ببندید؟ ارتباط بین مسدود شدن ۵۰ سایت دانلود فیلم با این مذاکرات چیست؟ آیا این مجوزها به ازای دادن اطلاعات کاربران به سازمان اعطا می شود؟

4. بر اساس کدام بررسی‌ها در هفته‌های اخیر سرویس‌های ذکر شده در متن خبر ساترا بیشترین الزامات سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر را رعایت نموده‌اند؟!‌ سرویس‌های مذکور شکایت های بسیاری از سوی سازمان صدا و سیما بخاطر پخش زنده و عدم رعایت قوانین و مقررات کشور در انتشار و عرضه محتوا داشته است. هر روزه بسیاری محتوای مجرمانه مرتبط یا سازمان مجاهدین؛ محتوای غیر اخلاقی و غیر قانونی بر روی سرویس اشتراک ویدیو مذکور منتشر می‌شود. روزانه کلی محتوای خشونت بار که موجب تغییر سبک زندگی کودکان شده است بر روی این سرویس منتشر می‌شود. یکی از آنها ویدیوی کودک آزاری بود که مورد انزجار عموم جامعه قرار گرفت. پس در کدام جلسات و مذاکرات با چهار شرکت به این نتیجه رسیده‌اید که این چهار سرویس بیشترین الزامات را در طی هفته‌های اخیر رعایت کرده‌اند؟! آیا از اعطای مجوز سرویس تیک که تنها مجوزی بود که با امضای همان فرد خاص در سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر صادر شده بود نیز بی‌خبرید؟! آیا صدای تهیه کنندگان و سینمای ایران را نمی‌شنوید که کنسرسیوم شکل گرفته بین دو سرویس وی او دی هستی آنها را ساقط کرده است؟! آیا نمی بینید بازار محتوای سینما و سریال در ایران در انحصار این دو سرویس درآمده است؟! آیا مهم نیست سرمایه هایی که در این سرویس ها هزینه می شود از کجا تامین شده است؟ آیا نمی بینید یا نمی شنوید که تهیه کنندگان همواره هشدار می دهند اقدامات این دو سرویس صنعت سینمای ایران را به خطر انداخته اند و هزینه تولید را بالا برده است؟!
سریالهای تازه‌ای که این سرویس ها تولید یا عرضه کرده اند بر اساس کارشناسی های صورت گرفته مبتنی بر پنج ضلعی خشونت، خیانت، مافیا، چندضلعی های عاشقانه و شوگر ددی و مامی ساخته شده است. بالاترین شاخصه های این مفاهیم در این سریال ها ارزیابی شده است که موجب انتقاد کارشناسان اجتماعی و مذهبی شده است. بر اساس کدام استدلال سرویس های مذکور بیشترین الزامات را در هفته‌های اخیر رعایت کرده‌اند؟
رئیس محترم سازمان صدا و سیما آیا وظیفه سازمان تنظیم مقررات و صوت و تصویر فراگیر، تنظیم گریست یا تسهیل گری برای شرکتهایی خاث در راستای نشر رفتار غیرقانونی و انحصار بیشتر؟ آیا نتیجه عمل به قوانین کشور و سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر صدا و سیما ضرر و زیان سرویس های دیگر و سود آوری و حمایت از چهار سرویس مذکور است؟ آیا اعطای مجوز به این چهار سرویس توسط سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر موجب نا امیدی تلاش گران این صنعت که همواره پایبند به قوانین بوده‌اند نخواهد شد؟

5. آیا در طی نزدیک به دوسالی که سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر تشکیل شده است درخواست های بیشماری برای پخش زنده شبکه های خطی و غیر خطی و ایونت ها برای سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر ارسال نشده است؟ آیا سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر قوانین و مقرراتی برای این حوزه داشته است؟ اگر داشته است پس با چه مجوزی این سرویس اشتراک ویدیو مبادرت به پخش زنده می‌نموده است؟! و اکنون چه مذاکراتی شده است که مجوز پخش زنده دارد؟! اگر ضوابط و مقرراتی برای پخش زنده تدوین شده است چرا نباید همه سرویس ها از آن بهره ببرند و چرا باید در خفی و مخفیانه در جلساتی خاص به سرویس‌های خاص اعطا شود؟

شفافیت و بی‌طرفی یکی از شاخصه‌های مهم سازمان‌ها و نهادهای تنظیم گر در دنیاست.

امید است پاسخ سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر و صدا و سیما به این سوالات برای سرویس‌هایی که به قوانین کشور و صدا و سیما احترام گذاشته‌اند و این قوانین را اجرا کردند قانع کننده باشد.
کلمات کلیدی: چندثانیه ۰ معاملات - سازمان - تنظیم - صوت و تصویر 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP