• امروز یکشنبه ، ۲۲ تیر ۱۳۹۹
  • ٢۱ ذو القعدة ۱٤٤۱
  • Sun 12 Jul 2020
رئیس‌جمهور گفت: وزارت صمت اختیار و مسئولیت اجرای سیاست‌های صادرات و واردات کالا برای ایجاد انضباط ارزی را دارد و بانک مرکزی مسئول سیاست‌های ارزی است. حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به نوسانات ارزی ناشی از تحریم ها و محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: وزارت صمت مسئول ایجاد انضباط در بخش صادرات و واردات کالا در کشور است و در این مسیربا همکاری بانک مرکزی سیاست های تعادل ارزی کشور را با بیشترین دقت و شفافیت اجرا می کند. رئیس جمهور سیاست کلی دولت را حمایت از بخش خصوصی و مشارکت فعال بازرگانان و تولید کنندگان برشمرد و تاکید کرد: با توجه به گزارش ها و ارزیابی مثبت وزارت صمت و بانک مرکزی از همکاری و فعالیت های سازنده بازرگانان دلسوز و متعهد و دارای کارنامه روشن اقتصادی، مقررات...


ایشان در موضوع تعامل قوا خطاب به نمایندگان مجلس تأکید کردند: روابط مجلس با دولتمردان باید مطابق قانون و شرع باشد، یعنی سؤال و تفحص به عنوان حق مجلس وجود داشته باشد اما توهین و دشنام و نسبتِ بدون علم به دولتمردان به هیچ وجه جایز نیست و برخی از این نسبت‌ها حرام شرعی است. دولت ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند و بعد از پایان دوره قانونی خود، امانت را با ارائه صورت وضعیت، به دولت بعدی تحویل دهند... مجادلات مردم را ناراحت می‌کند؛ همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم/ دولت‌ها باید تا روز آخر وظایف را انجام و امانت را با صورت وضعیت به دولت بعد بدهند رهبر معظم انقلاب اسلامی با استناد به «بنیه قوی و ظرفیت‌های مادی کشور» و «توانایی‌هایی معنوی و ایمانی ملت» تأکید کردند: اطمینان داریم همه مشکلات موجود قابل حل است و مجلس باید با اولویت‌بندی...


رئیس‌دفتر رئیس جمهور در نامه ای به وزرای دادگستری و صمت، به نقل از روحانی برای برخورد قانونی با گران‌فروشی همراه اول و ایرانسل اولتیماتوم داده است. پس از افزایش قیمت نامتعارف ارائه خدمات اپراتورها و بی‌توجهی دو اپراتور اصلی یعنی ایرانسل و همراه اول به اولتیماتوم وزارت ارتباطات و وزارت صمت، اکنون دستور روحانی درباره برخورد با تخلف این دو اپراتور منتشر شده است. واعظی رئیس‌دفتر رئیس جمهور در نامه ای به وزرای دادگستری و صمت، به نقل از حسن روحانی برای برخورد قانونی با گران‌فروشی همراه اول و ایرانسل اولتیماتوم داده است.


در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۱ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۹۷بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۳۹ مورد بستری شدند. کرونا جان ۱۸۸ نفر دیگر را در ایران گرفتسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۸۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به۱۲ هزار و ۶۳۵ نفر رسید. سیما سادات لاری روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۱ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۹۷بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۳۹ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹...


اکنون نه زمان جشنواره است و نه زمان سمینار است. حتی نسبت به کنکور هم اگر وزارت بهداشت اشکال داشته باشد، حتماً یک چارچوبی تمهید می‌کنیم که مشکلی نباشد. رییس‌جمهور گفت: وی افزود: راحت‌ترین کار این است که همه‌چیز بسته شود اما بعدش هم مردم از گرسنگی و فقر و بیکاری به خیابان خواهند آمد. حسن روحانی رییس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در سخنانی بیان داشت: درخصوص بیماری کرونا دو اشتباه ممکن است وجود داشته باشد، نخست اینکه بیماری عادی‌سازی شود و اشتباه دیگر کروناهراسی، هر دوی این‌ها خطرناک است. اگر مردم فکر کنند که کرونا عادی است و از آن عبور کرده‌ایم، خطرناک است و همچنین اگر اضطراب و استرس ایجاد کنیم و فعالیت‌های ضروری اجتماعی و اقتصادی دچار مشکل شود هم نادرست است و مورد نظر نخواهد بود. همه ما می‌دانیم که در این بیماری تمام کشور‌ها بدون...


جمعه ، ۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۳۳
اختصای - خورشید فر: برخی از روسای ادارات کل از وزنه برداری بانوان حمایت کردند
خسرو کفیلی -
مشاور فنی فدراسیون وزنه برداری درامور بانوان از حمایتهای روسای ادارات کل ورزش و جوانان برخی از استان ها از وزنه برداران دختر تقدیر کرد.

اکبر خورشیدی فر با بیان این مطلب گفت : با اینکه سالن های ورزشی کشور به علت شیوع ویروس کرونا تعطیل است ولی برخی از روسای ادارات کل ورزش و جوانان استان ها حمایت های همه جانبه ای از وزنه برداران دختر به عمل آورده اند.

این روسا از جمله روسای ادارات کل استان های کردستان ، چهار محال و بختیاری و لرستان در دو ماه گذشته شرایطی را برای وزنه برداران دختر این استان ها که در سطح ملی هستند بوجود آورده اند که آنان تمرینات انفرادی خود را در حد امکان انجام دهند تا از شرایط آرمانی فاصله نگیرند.

او به تعویق زمان برگزاری مسابقات آسیایی این رشته اشاره کرد و گفت: با اینکه هنوز زمان ومکان مسابقات آسیایی مشخص نشده است ولی با ملی پوشان این رشته ورزشی در تماس هستم و برنامه های تمرینی آنان را ارسال کرده ام .

خورشیدی فر با اشاره به عدم اعزام تیم ملی وزنه برداری دختران ایران به رقابتهای غرب آسیا که در امارات عربی متحده برگزار شد اظهارداشت : شیوع بیماری کرونا و عدم پذیرش مسوولان اماراتی ، مانع از اعزام وزنه برداران دختر ایران به این مسابقات شد ولی ما قصد داریم با ۴ و یا ۵ وزنه بردار دختر در رقابتهای آسیایی این رشته که حکم انتخابی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را دارد ، شرکت کنیم .

مشاور فنی فدراسیون وزنه برداری در امور بانوان به نوپا بودن این رشته ورزشی در کشور اشاره کرد و گفت : وزنه برداری بانوان بیش از دو سال نیست که در کشور راه اندازی شده است و انتظار کسب مدال از سوی این قشر از اقشار کشورمان در رقابتهای آسیایی زود است ولی من قول می دهم با توجه به مستعدان این رشته ورزشی در دو سال آینده وزنه برداری دختران ایران همچون پسران می توانند در رویدادهای مختلف برای کشورمان افتخار کسب کنند. وزنه برداران دختر ایران تنها نیاز به امکانات و وسایل دارند .

او به شرایط سیده الهام حسینی و پریسا جهانفکریان دو ملی پوش دختر وزنه برداری ایران که اندک شانسی برای حضور در بازی های المپیک توکیو را دارند اشاره و عنوان کرد : با این دو وزنه بردار در تماس هستم ، آنان تمرینات بدنسازی خود را انجام می دهند و در صورت امکان به تمرین تخصصی می پردازند.

خورشیدی فر که سال ها سابقه دستیاری در کنار سرمربیانی همچون یوردان گئورگی ایوانف و محمدحسین برخواه در تیم ملی وزنه برداری ایران را نیز دارد به استعفای تاماش آیان رییس سابق فدراسیون جهانی وزنه برداری و رابطه وی با وزنه برداری ایران اشاره و بیان کرد : هراس من آن است که رفتن آیان شکافی در میان مسوولان فدراسیون جهانی وزنه برداری ایجاد کند که این شکاف به ضرر وزنه برداری جهان خواهد بود.

آیان علاقه بسیاری به وزنه برداری ایران داشت و آن را به دفعات اعلام کرده بود و در آخرین بار نیز در خلال برگزاری مسابقات بین المللی قطر ، او به حمایت از وزنه برداران زنان ایران پرداخت .

خورشیدی فر در باره جانشین آیان نیز گفت : هنوز چیزی مشخص نشده است با مشخص شدن کاندیداهای تصدی این پست می توان حدس زد که چه کسی رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری خواهد شد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - خورنشیدی فر - روسای ادارات 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP