• امروز پنج‌شنبه ، ۱ آبان ۱۳۹۹
  • ٥ ربيع الأول ۱٤٤٢
  • Thu 22 Oct 2020
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: به نظر می رسد که ما نیازمند مداخلات جدی تر و با دامنه و عمق بیشتری هستیم و شرایطی که در شهر می بینیم چندان تفاوتی با قبل از محدودیت ها ندارد و نشان می دهد این محدودیت ها تاثیر چندانی در تغییر فرایند و روند کاهش بیماری کرونا ندارد. دکتر "علیرضا زالی" افزود: به همین دلیل ما در حال بررسی این موضوع هستیم که چه محدودیت هایی در این زمینه مورد اعمال قرار بگیرد. زالی با بیان اینکه حدود ۴۲ درصد بیماران کرونایی بدحال کشور در تهران مراقبت های درمانی را دریافت می کنند، بر لزوم اعمال محدودیت های بیشتر و عمیق تری در استان تهران تاکید کرد. وی درباره وضعت کرونای تهران توضیح داد: در ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۸۵۲ بیمار جدید با تشخیص کرونا بستری شده اند که سهم بیمارانی که به خاطر وخامت حالشان نیاز...


ظریف: می‌توانیم انتخاب کنیم؛ اسیر گذشته بمانیم یا صلح برای همه را برگزینیموزیر خارجه کشورمان گفت: می‌توانیم انتخاب کنیم که یا اسیر گذشته باقی مانده و عدم ثبات و تنش ادامه یابد و یا اینکه با همکاری یکدیگر صلح، امنیت، ثبات و شکوفایی را برای همگان برگزینیم. ، محمد جواد ظریف با قرار دادن لینک سخنرانی‌اش در جلسه شورای امنیت پیرامون اوضاع در خلیج فارس در صفحه توییترش در توییتی به زبان عربی نوشت: می‌توانیم انتخاب کنیم که یا اسیر گذشته باقی مانده و عدم ثبات و تنش ادامه یابد و یا اینکه با همکاری یکدیگر صلح، امنیت، ثبات و شکوفایی را برای همگان برگزینیم. این انتخاب باید برای همه بدیهی باشد. وزیر خارجه پس از سخنرانی‌اش در شورای امنیت، این توییت را به زبان انگلیسی هم منتشر کرده بود. محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان در نشست شورای امنیت که...


رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: تصمیم گیری‌ها در خصوص سفر‌ها و تعطیلات هفته آینده فردا اعلام خواهد شد. اعلام تصمیم گیری‌ها در خصوص تعطیلات پیش رو؛ فردابه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آقای محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت، در جمع خبرنگاران، افزود: درباره سفر‌ها و تعطیلی‌ها توصیه کردیم که در این شرایط بسیار سخت سفر انجام نشود، برای هفته آینده نیز برنامه ریزی‌هایی داریم، رئیس جمهور هم فردا با کمیته‌های مختلف جلساتی دارد و امروز هم در وزارت کشور جلسه‌ای برگزار می‌شود که تصمیمات گرفته شده را فردا اعلام خواهیم کرد. رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه وضعیت تهران و برخی کلان شهر‌ها در خصوص شیوع کرونا حادتر است، گفت: این اختیار را به ستاد استانی دادیم که با هماهنگی وزیر بهداشت و همچنین وزیر کشور خودشان تصمیم گیری کنند و تصمیم‌ها را بدون...


حسن روحانی در پاسخ به گزارش وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: هر مساله مهمی دارید در جلسات روسای کمیته های روزهای پنج شنبه مطرح کنید. حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور درپی ارسال گزارش وزیر بهداشت و درمان درخصوص وضعیت اخیر شیوع بیماری کرونا و مسائل مرتبط با آن و راههای موثر مقابله با موج رو به رشد این بیماری، تصریح کرد: در شرایط بسیار سختی هستیم. راه سنگلاخ، مسیر دشوار و به سمت قله و بار بس سنگین است ؛ جز صبر و بردباری و ایثار و فداکاری و تدبیر چاره ای نیست. در پی نوشت روحانی در پاسخ به نامه و گزارش وزیر بهداشت آمده است: «در شرایط بسیار سختی هستیم. راه سنگلاخ، مسیر به سمت قله دشوار و بار بس سنگین است ؛ جز صبر و بردباری و ایثار و فداکاری و تدبیر چاره ای نیست. دوستان دولت از دکتر نوبخت، دکتر همتی تا دکتر رحمانی فضلی...


از میان موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۵۶۱۶ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۴۸۶۱ تن از ایشان وخیم است. پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از ۵۴۵ هزار تن گذشت. دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، پنج هزار و ۶۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که دو هزار و ۳۴۰ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵۴۵ هزار و ۲۸۶ تن رسید. وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر،...


سه‌شنبه ، ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت: ۱۹:۵۹
وزیر بهداشت: ایران پیشتاز مدیریت کرونا در جهان است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که ایران پیشتاز مدیریت کرونا در جهان است و تاریخ، این ادعا را پس از مقایسه اقدامات انجام شده ما با دیگر کشورهای مدعی دنیا اثبات خواهد کرد.
سعید نمکی روز سه شنبه در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در گلستان با برشمردن برخی اقدامات موثر ایران در مواجهه با کرونا اظهار داشت: همه این موفقیت ها در شرایط دشوار تحریم به دست آمد و ما سرافرازانه از مشکلات ناشی از محدودیت های بزرگ اقتصادی عبور کرده و خواهیم کرد.

وی بیان کرد: با وجود فشار مضاعف تحریم بر اقتصاد دنیا، هیچ کدام از خط تولید صنایع کشور به خاطر کرونا تعطیل نشد که مهمترین دلیل آن، تعیین پروتکل های دقیق برای واحدهای تولیدی با هدف تداوم فعالیت بود که بسیاری از این پروتکل ها مورد استفاده کشورهای اروپایی قرار گرفت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاسی از آموزه های دفاع مقدس را یکی از عوامل موثر مبارزه هوشمندانه با کرونا دانست و گفت: تجارب گرانقدر به یادگار مانده از دفاع مقدس، در مسیر مبارزه با کرونا مورد استفاده قرار گرفت و در نتیجه آن توانستیم با وجود قرار داشتن در محاصره اقتصادی، بهتر از بسیاری کشورهای مدعی اروپایی با کرونا مقابله کنیم.

نمکی ادامه داد: یکی از بهترین و موثرترین شیوه های مدیریت کرونا در گلستان اتفاق افتاد که امیدواریم این شیوه در ادامه شیوع کرونا همچنان تداوم یافته و موجب کاهش تعداد مبتلایان و جانباختگان شود.

وی گفت: بر خلاف بسیاری از کشورهای دنیا، ایران از شیوع کرونا غافلگیر نشد چون از ابتدای همه گیری آن در چین، به بررسی جوانب و احتمال شیوع آن در ایران پرداخته و با توجه به توان بالای کادر درمانی و پزشکی با آن مقابله کردیم .

وی ادامه داد: سال گذشته را با سیل فراگیر در ۲۵ استان و شیوع آنفلوآنزا پشت سر گذاشتیم اما هیچ کدام از این اتفاقات منجر به همه گیری حتی یک بیماری واگیردار نشد که دلیل آن، آمادگی کامل کادر درمانی برای مبارزه با این مشکلات بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: قبل از آن که کرونا وارد کشور شود با بهره گرفتن از تجربه دفاع مقدس، خود را برای هجوم این بیماری آماده کرده و با اتخاذ تدابیر قابل اجرا در برابر این ویروس ایستادگی کردیم که نتیجه آن ، کاهش تعداد مبتلایان و جان باختگان در مقایسه با آمار جهانی بود.

نمکی ادامه داد: در ابتدای شیوع کرونا، رسانه های معاند با تحقیر مدیریت کرونا در ایران، قصد وارد کردن ضربه به حاکمیت و سلب اعتماد مردم را داشتند اما کنترل کرونا در ایران در کنار شکست های کشورهای اروپایی و آمریکا برای مهار کرونا، حقانیت ما را اثبات کرد.

وی افزود: در شرایطی که تخت های بیمارستانی در کشورهای اروپایی ۵ تا ۷ برابر ایران است اما هیچ بیماری در ایران به دلیل نبود تخت، از بیمارستان بازگردانده نشد و خدمات پزشکی از افراد مسن به جوانان منتنقل نشد در حالی که این اقدامات در اروپا رویه ای عادی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در طرح تحول سلامت، زیرساخت های درمانی زیادی در کشور ایجاد شد اما هنوز فاصله ایران با استانداردهای جهانی زیاد است.

نمکی گفت: با وجود همه این کمبودها، در ارایه خدمات پزشکی کرونا، هیچ تبعیض جنسیتی، قومی و طبقاتی در کشور گزارش نشد.

وی همچنین از حمایت رهبر معظم انقلاب در رعایت پروتکل ها و حمایت از شیوه نامه های ستاد ملی مقابله با کرونا تقدیر کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: در شرایطی که در بدترین و ظالمانه ترین روزهای کشور حتی اجازه وارد کردن ماسک را هم نداشتیم، با همت جوانان وتاسی از فرهنگ به یادگار مانده از دوران دفاع مقدس، در مدت زمان ۲ ماه ابتدا تجهیزات مورد نیاز را وارد کرده و سپس به صادر کننده آن تبدیل شدیم.
کلمات کلیدی: چندثانیه - وزیر بهداشت - پیشاز مدیریت 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP