• امروز پنج‌شنبه ، ۱ آبان ۱۳۹۹
  • ٥ ربيع الأول ۱٤٤٢
  • Thu 22 Oct 2020
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: به نظر می رسد که ما نیازمند مداخلات جدی تر و با دامنه و عمق بیشتری هستیم و شرایطی که در شهر می بینیم چندان تفاوتی با قبل از محدودیت ها ندارد و نشان می دهد این محدودیت ها تاثیر چندانی در تغییر فرایند و روند کاهش بیماری کرونا ندارد. دکتر "علیرضا زالی" افزود: به همین دلیل ما در حال بررسی این موضوع هستیم که چه محدودیت هایی در این زمینه مورد اعمال قرار بگیرد. زالی با بیان اینکه حدود ۴۲ درصد بیماران کرونایی بدحال کشور در تهران مراقبت های درمانی را دریافت می کنند، بر لزوم اعمال محدودیت های بیشتر و عمیق تری در استان تهران تاکید کرد. وی درباره وضعت کرونای تهران توضیح داد: در ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۸۵۲ بیمار جدید با تشخیص کرونا بستری شده اند که سهم بیمارانی که به خاطر وخامت حالشان نیاز...


ظریف: می‌توانیم انتخاب کنیم؛ اسیر گذشته بمانیم یا صلح برای همه را برگزینیموزیر خارجه کشورمان گفت: می‌توانیم انتخاب کنیم که یا اسیر گذشته باقی مانده و عدم ثبات و تنش ادامه یابد و یا اینکه با همکاری یکدیگر صلح، امنیت، ثبات و شکوفایی را برای همگان برگزینیم. ، محمد جواد ظریف با قرار دادن لینک سخنرانی‌اش در جلسه شورای امنیت پیرامون اوضاع در خلیج فارس در صفحه توییترش در توییتی به زبان عربی نوشت: می‌توانیم انتخاب کنیم که یا اسیر گذشته باقی مانده و عدم ثبات و تنش ادامه یابد و یا اینکه با همکاری یکدیگر صلح، امنیت، ثبات و شکوفایی را برای همگان برگزینیم. این انتخاب باید برای همه بدیهی باشد. وزیر خارجه پس از سخنرانی‌اش در شورای امنیت، این توییت را به زبان انگلیسی هم منتشر کرده بود. محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان در نشست شورای امنیت که...


رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: تصمیم گیری‌ها در خصوص سفر‌ها و تعطیلات هفته آینده فردا اعلام خواهد شد. اعلام تصمیم گیری‌ها در خصوص تعطیلات پیش رو؛ فردابه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آقای محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت، در جمع خبرنگاران، افزود: درباره سفر‌ها و تعطیلی‌ها توصیه کردیم که در این شرایط بسیار سخت سفر انجام نشود، برای هفته آینده نیز برنامه ریزی‌هایی داریم، رئیس جمهور هم فردا با کمیته‌های مختلف جلساتی دارد و امروز هم در وزارت کشور جلسه‌ای برگزار می‌شود که تصمیمات گرفته شده را فردا اعلام خواهیم کرد. رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه وضعیت تهران و برخی کلان شهر‌ها در خصوص شیوع کرونا حادتر است، گفت: این اختیار را به ستاد استانی دادیم که با هماهنگی وزیر بهداشت و همچنین وزیر کشور خودشان تصمیم گیری کنند و تصمیم‌ها را بدون...


حسن روحانی در پاسخ به گزارش وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: هر مساله مهمی دارید در جلسات روسای کمیته های روزهای پنج شنبه مطرح کنید. حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور درپی ارسال گزارش وزیر بهداشت و درمان درخصوص وضعیت اخیر شیوع بیماری کرونا و مسائل مرتبط با آن و راههای موثر مقابله با موج رو به رشد این بیماری، تصریح کرد: در شرایط بسیار سختی هستیم. راه سنگلاخ، مسیر دشوار و به سمت قله و بار بس سنگین است ؛ جز صبر و بردباری و ایثار و فداکاری و تدبیر چاره ای نیست. در پی نوشت روحانی در پاسخ به نامه و گزارش وزیر بهداشت آمده است: «در شرایط بسیار سختی هستیم. راه سنگلاخ، مسیر به سمت قله دشوار و بار بس سنگین است ؛ جز صبر و بردباری و ایثار و فداکاری و تدبیر چاره ای نیست. دوستان دولت از دکتر نوبخت، دکتر همتی تا دکتر رحمانی فضلی...


از میان موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۵۶۱۶ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۴۸۶۱ تن از ایشان وخیم است. پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از ۵۴۵ هزار تن گذشت. دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، پنج هزار و ۶۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که دو هزار و ۳۴۰ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵۴۵ هزار و ۲۸۶ تن رسید. وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر،...


چهارشنبه ، ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۵۵
نتانیاهو: ایران در حال کار بر روی سانتریفیوژهای جدیدی است


نخست‌وزیر اسرائیل تکرار این ادعای بی‌اساس که ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای تلاش می‌کند و برجام نمی‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را محدود کند، از رئیس‌جمهور آمریکا بابت خروج از برجام و اعمال تحریم‌های شدید علیه ایران تشکر کرد.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل روز دوشنبه طی سخنرانی مجازی خود در هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بابت خروج از برجام و اعمال تحریم‌های سختگیرانه علیه ایران تشکر کرد.

نخست‌وزیر اسرائیل که در دوران ریاست جمهوری ترامپ امتیازات قابل‌توجهی از آمریکا دریافت کرده است، ضمن تشکر رئیس‌جمهور آمریکا بابت خروج این کشور از برجام، مدعی شد: «من اولین و تنها کسی بودم که در زمان امضای این توافق، با آن مخالفت کردم زیرا جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را نمی‌گرفت.»

وی افزود: «من همان موقع گفتم که محدودیت‌های برجام برای برنامه هسته‌ای ایران کافی نیست، اما امروز ایران همین محدودیت‌های اندک را هم زیر پا گذاشته است. ایران در حال کار بر روی سانتریفیوژهای جدیدی است که توان غنی‌سازی اورانیوم در این کشور را چند برابر خواهد کرد.»

نتانیاهو در ادامه اظهارات خود علیه ایران ادعا کرد: «ما اسنادی درباره اینکه ایران توافق هسته‌ای را زیر پا گذاشته است به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کردیم، اما شورای امنیت هیچ اقدامی انجام نداد.رئیس‌جمهور ترامپ فهمید که توافق هسته‌ای با ایران چه توافق فاجعه‌باری است. او از توافق خارج شد و کشورهای جهان را بر سر این دوراهی قرار داد که یا با ایران تجارت کنند یا با آمریکا.»

نخست‌وزیر اسرائیل اضافه کرد: «ما با کشورهای عربی برای اعمال فشار بیشتر علیه ایران همصدا هستیم. کشورها باید به این مسئله که کشورهای عربی در حال توافق با ما هستند، توجه کنند. آنها باید در کنار آمریکا و در برابر ایران بایستند.»

بنیامین نتانیاهو همچنین در خصوص طرح به اصطلاح صلحی که دونالد ترامپ اوایل سال جاری میلادی ارائه کرد و به موجب این طرح به رژیم صهیونیستی اجازه داد که بخش‌های بیشتری از کرانه باختری را به اراضی تحت اشغال خود ضمیمه کند، مدعی شد: «طرح صلحی که رئیس‌جمهور ترامپ ارائه کرده، یک طرح واقع‌گرایانه است که علاوه بر تأمین امنیت اسرائیل، برای فلسطینی‌ها هم امتیازات بزرگی دارد.»

وی ادامه داد: «رئیس‌جمهور ترامپ این واقعیت را درک کرد که اورشلیم [قدس اشغالی] پایتخت اسرائیل است. او دغدغه‌های امنیتی ما را درک کرد و حق حاکمیت ما بر بلندی‌های جولان را به رسمیت شناخت.»

نخست‌وزیر اسرائیل مچنین ادعا کرد: «طرح رئیس‌جمهور ترامپ نه‌تنها مانع صلح نشد، بلکه باعث پیشرفت آن شد. این طرح باعث شد که دو کشور عربی با اسرائیل صلح کنند و به‌زودی کشورهای عربی دیگری این کار را انجام خواهند داد.»
کلمات کلیدی: چندثانیه ۰ نتانیاهو - سانتریففروز 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP